Hirudoterapija

Hirudoterapija

Der zināt

 

Dēļu dziedzeru sekrēts satur fizioloģiski aktīvas vielas.

Galvenā viela, ko visi zina, ir hirudīns, fizioloģiskais antikoalugants ātrai darbībai. Tā sastāvā ir dažādas aminoskābes, starp kurām ir glutamīnskābe un askorbīnskābe, glicīns, lizīns, cistīns, serīns un citi, kas dod aktīvu iedarbību dažādām cilvēka funkcijām.

Heparīns – antikoagulants, ko veiksmīgi pielieto ārstēšanā jau no seniem laikiem.

Dēļu sekrētā atklātais ferments – destilibāze veiksmīgi pielietojams kataraktas ārstēšanā.

Dēlu organismā atklātais komponents – orgelāze, uzlabo caurlaidību kapilāru sieniņām atvieglojot piekļūšanu šūnām un citiem bioloģiski aktīviem sekrēta savienojumiem.

Saraksts par fermentiem dēles organismā neapstājas ar nosauktajiem komponentiem. Meklējumi šajā virzienā veiksmīgi turpinās, kaut arī terapeitiska iedarbība ārstiem „vairākumā”gadījumu „labi” zināma.

Tātad ārstnieciskais efekts:

·  Antikoagulanta iedarbība

·  Trombolītiska iedarbība

·  Pretiekaisuma iedarbība

·  Imūnstimulējoša iedarbība

·  Sāpes mazinoša iedarbība

·  Baktēriju mazinoša iedarbība

·  Tūskas mazinoša iedarbība

Tā kā dēles satur hirudīnu - tās ārstē tromboflebītu, varikozu vēnas.

Destibilāze – trombolītiska darbība nodrošina antibakteriālu darbību, kas nodrošina cilvēku cīņā ar  infekcijas slimībām, arī vēža slimības agdījumos.

Hirudoterapeiti atzīmē, ka pēc seansa uzlabojas veselības stāvoklis:

·  Labs miegs

·  Normalizējas apetīte

·  Uzlabojas asins sastāvs

·  Normalizējas asinsspiediens

·  Uzlabojas vielmaiņa

·  Uzsūcas vecie trombi un infiltrāti,

·  Pazūd sāpes,

·  Izzūd vai samazinās koronārās (sirds) spazmas

·  Galvas sāpes izzūd pavisam

·  Ātri apstājas deguna asiņošana, ceļu sāpes, šo sarakstu var turpināt ilgi.

Dažiem cilvēkiem mēdz būt paaugstināta asinsrecēšana  un trombi var rasties tieši asinsvados. Piemēram, pirms infarkta, insulta gadījumā, kad veidojas trombi, liekot dēles, var sevi saudzēt.

Ārsti arī bez dēlēm ar zālēm šķīdina trombus, kas jau ir izveidojušies. Bet ja ir vecs trombs tad pat pašas labākās zāles nespēs to iznīcināt. Liekot dēles fermenti ar veciem trombiem tiek veiksmīgi galā. Hirudoterapeiti vairākkārt ir pārliecinājušies, ka dēles pie ārstēšanas ar ielaistu tromboflavītu, atbrīvo vēnas no trombiem un dod iespēju atjaunot asinsriti. No trombiem atbrīvo nevis hirudīns, bet ferments destibilāze, un ferments orgelāze rod iespēju veidot jaunus asinsvadus. Rezultātā izplūdumi un trombi asinsvados uzsūcas un atjauno normālu kustību asinsritei cietušajā orgānā, vēl jo vairāk, drenāža turpinās arī pēc dēles noņemšanas .

Statistiķi apgalvo, ka 1/3 no civilizētās pasaules slimo ar hipertoniju. Puse no viņiem neapzinās savu slimību.

Lai izvairītos no hipertonijas krīzes un insulta, kad zāles vairs nepalīdz, kā ļoti efektīga ieteikta medicīnisko dēļu lietošana. Pielietojot vairākos seansos dēles, pamazām 2-8 mēnešu laikā var atbrīvoties no zāļu lietošanas (arī smagos gadījumos). Katrs seanss ilgst 20-40 minūtes.